,

АМСМ услуги – состојба на патишта и гранични премини ПЕТОК, 10 НОЕМВРИ 2017

#spremnizapat #спремнизапат

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува:

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува:

ИЗВЕСТУВАЊЕ: Сообраќајот на граничните премини Дојрани и Евзони, кој беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, е нормализиран. На граничниот премин Ники штрајкот е се уште во тек и ќе трае до 05:00 часот утринава (10.11.2017). Се пропуштаат само пешаци, додека сообраќајот за сите моторни возила е во прекин.

ИЗВЕСТУВАЊЕ: „Виадукт Трејд“ известува дека ќе се изведуваат градежни активности на ДЕЛНИЦА ОД АВТОПАТОТ А1, КАТЛАНОВО – СКОПЈЕ, во времетраење од 30 дена почнувајќи од Понеделник, 13.11.2017.

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

повеќе на АМСМ

Среќен Пат

Докторите советуваат : Како да заспиете откако ќе се разбудите среде ноќ

АМСМ услуги – состојба на патишта и гранични премини ПЕТОК, 10 НОЕМВРИ 2017