Повеќе идеи

 • Енергија TOSHIBA CARRIER годишна презентација 2024

  , ,

  Енергија TOSHIBA CARRIER годишна презентација 2024

  Компанијата Енергија доо која постои веќе 19 години на пазарот во Македонија на 09.04.2024 вторник во Винарија Кралица Марија Д.Капија го одржа најочекуваниот настан од HVAC индустријата во Македонија – Toshiba Carrier 2о24 годишна презентација. Пред повеќе од 150 учесници, партнери на компанијата Енергија, дистрибутери, проектанти, инженери, архитекти и градежни компании се презентираше програмата на Toshiba Carrier […]

 • Модерна резиденс

  ,

  MODERNA RESIDENCE – СПОЈ НА ПРИРОДАТА И УРБАНОТО ЖИВЕЕЊЕ

  Moderna Residence е најновиот проект на Бортас, лоциран во луксузната населба Бардовци, на само 10тина минути од центарот на главниот град. Станува збор за една од најуникатните станбени единици во ова подрачје која е совршен спој на природата и урбаното живеење. Зошто Moderna Residence е идеалното место за вас и вашето семејство? Moderna Residence е […]

 • Интервју со Милан Глишиќ: Визија, предизвици и непрекинат напредок

  ,

  Интервју со Милан Глишиќ од My Marketing Скопје: Визија, предизвици и непрекинат напредок

  Одбележувањето на тринаесетгодишнина од постоењето на една компанија е големо достигнување само по себе, разговаравме со Милан Глишиќ, директор на маркетинг агенцијата My Marketing Скопје, за она што значи одбележување на повеќе од една деценија во оваа индустрија, причината за создавање на маркетинг агенција и претприемaчкиот дуx. Kои беа причините за да започнете една ваква […]

 • ,

  НУЛА ОТПАД – За првоаприлски насмевки изработи еко маска од електронски отпад на Е – Капитолијада!

  Во насока на јакнење на јавната свест за заштита на природата и здравјето на луѓето, НУЛА ОТПАД во соработка со Капитол мол и Општина Аеродром поттикнуваат иницијатива за изработка на маски од електронски отпад кои ќе бидат презентирaни во форма на дигитална кампања на социјалните мрежи на Капитол Mол под името Е-КАПИТОЛИЈАДА. Е – Капитолијада се […]

 • Столицата со физиотопка е иновација за здраво и активно седење

  , , ,

  Столицата со физиотопка е иновација за здраво и активно седење

  Модерното време во кое живееме нè прави се повеќе зависни од канцелариските столици и „удобните кревети“. Работиме од дома, седиме во канцеларии, се одмараме на столици во нашите дневни соби. Сите овие активности се важни, но долготрајното седење може да предизвика разни здравствени проблеми. Но, што доколку постои производ на кој се одмараме и истовремено ја активираме […]

 • , ,

  Како да го сервисирате вашиот Daikin клима уред?

  Имајте квалитетно греење и ладење! Неколку начини сами да го сервисирате вашиот клима уред. Следете ги овие совети од Паксон и Daikin, за да се осигурате дека Вашиот даикин инвертер клима уред ќе работи правилно. DAIKIN СЕРВИС МАКЕДОНИЈА Со редовно користење на вашиот клима уред, ќе започнат да се насобираат нечистотии, огромна количина на прав, […]

 • , , ,

  Енергетска ефикасност и купување на нов клима уред

  Енергетската ефикасност едноставно значи користење на помалку енергија за извршување на истата задача – тоа е, елиминирање на енергетскиот отпад. Енергетската ефикасност носи различни придобивки: намалување на емисиите на гасови на ефектот стаклена градина, намалување на побарувачката за увоз на енергија и намалување на нашите трошоци на ниво на домаќинство и на ниво на економија. […]

 • Како до подобар e-commerce сајт?

  ,

  Како до подобар e-commerce сајт?

  Во денешното дигитално време, подемот на е-трговијата го трансформираше начинот на кој бизнисите работат, a потрошувачите купуваат. Со оглед на тоа што бројни  сајтови за онлајн трговија се натпреваруваат меѓу себе за купувачите, од клучно значење е бизнисите да разберат што ја прават успешна страницата за е-трговија. Ги истраживме стратегиите, трендовите и  практиките кои го […]

 • , , , ,

  Општи информации за кожата на новороденчињата

  Кожата кај новороденчињата е потенка. Полесно прима и оддава вода. Попенетрантна е. Почувствителна е на надворешните фактори. Иако структурата на кожата кај бебињата е идентична со кожата на возрасните, функционално е незрела и ги прави бебињата особено чувствителни на влијанијата на околината. Епидермисот е потенок, што резултира со зголемено трансепидермално губење на водата, со што […]

 • , ,

  Неколку совети кога кабината ќе зоврие на +70 C

  Клима уредот на најстудено, вентилаторот на најсилно и жегата нека трае? Сепак е потребно да се пристапи многу посериозно кога се вози при екстремни температури. Неколку совети за правилно ракување со климата, како и куси објаснувања, зошто е важно да се проверува притисокот во гумите и нивото на течноста за ладење. Мега Ауто Партс ве […]

 • ,

  Како до подобра SEO оптимизација на вашата веб-страна

    Денес да се има добро оптимизирана веб-страна е од клучно значење за стекнување видливост и органски сообраќај. SEO има главна улога во рангирањето на вашата веб-страна и привлекувањето потенцијални клиенти. Ви даваме шест ефективни стратегии за SEO оптимизирање на вашата веб-страна за подобри перформанси на пребарувачот. Зголемена видливост SEO помага да се подобри видливоста […]

Back to Top