, ,

3 типови на фармерки кои мора да ги имате оваа сезона

Кога би можеле да издвоиме едно парче облека кое без сомнение секој го има во својот плакар тоа би биле фармерките.

Кога би можеле да издвоиме едно парче облека кое без сомнение секој го има во својот плакар тоа би биле фармерките. Без разлика на трендовите кои доаѓаат и си одат, добар пар фармерки е секогаш во мода. Еве неколку стилови кои треба да ги пробате оваа сезона.

Ретро mom jeans
Овие фармерки како што кажува и нивното име се буквално тип на фармерки што ги носеле нашите мајки во 70тите и 80тите, а оваа сезона се вратија на голема врата. Одлично се комбинираат со чизми до глужд или високи потпетици.

Фармерки со процеп на колената
Иако слични на класичниот модел на тесни фармерки, овој тип со процепи на колениците е за оние кои сакаат да експериментираат со својот стил, а воедно и да му пркосат на ладното време.

Класични skinny фармерки
За крај никогаш не можете да погрешите со овој тип на фармерки. Одлични се за секоја пригода во зависност од тоа како ќе ги искомбинирате. При купување гледајте секогаш да ви прилегаат добро на фигурата и да ви се удобни за носење.

 


Дочекајте ја сезоната во стил

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници ЛТБ ви обезбедува 50% намалување на вториот пар фармерки со бесплатен купон за попуст. Сега имате одлична можност да се почестите себеси воедно и да подарите некому квалитетен пар фармерки и притоа да заштедите.

kujnski-elementi

Кои се предности на оплемената, ламинатна иверка и медијапанот

3 типови на фармерки кои мора да ги имате оваа сезона