,

АМСМ услуги -состојба на патишта и гранични премини СРЕДА, 8 НОЕМВРИ 2017

#spremnizapat #спремнизапат

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози.

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

повеќе на АМСМ

Среќен Пат

ТОР – РАГНАРОК (филм)

АМСМ услуги -состојба на патишта и гранични премини СРЕДА, 8 НОЕМВРИ 2017