,

Како реагира секој хороскопски знак на студено време

Додека некои луѓе со нетрпение очекуваат времето да залади цела година, други повеќе сакаат да останат внатре и или покрај некој камин да седат стуткани.

Според хороскопскиот знак, во кој тип на луѓе спаѓате вие? Прочитајте подолу за да дознаете.

Овен (21 март – 19 април): Никогаш не размислуваат дека ќе им треба јакна

Овните имаат тенденција да бидат оптимистички и импулсивни, и тие веруваат дека можат да издржат речиси сè. Се разбира, тоа се однесува и на студеното време. Тие никогаш не се подготвени за пад на температурата, секогаш мислејќи дека можат да се справат со секакво време што животот ќе го фрли врз нив, и тие обично се недоволно облечени со барем еден слој. Но, дури и кога замрзнуваат, тие се премногу горди да ви кажат дека им е ладно.

Бик (20 април – 20 мај): Ги потрошија сите свои пари на совршена облека за студено време

Биковите сакаат да трошат пари за работи за кои се надеваат дека на крајот ќе им бидат потребни, а нивните гардероби имаат тенденција да бидат исполнети со луксузни палта што ќе ги загреат и во најстудените денови. Тие исто така се опремија со слатки чизми, хеланки и ултра пријатни џемпери за совршена зимска комбинација. Во суштина, тие се подготвуваа за снежен ден во текот на целата година.

Близнаци (21.05 – 20.06): Никогаш не го користат студот како изговор за да останете внатре

Близнаците не го сакаат студот, но тоа не значи дека нема да се соочат со него за да излезат од дома. Тие копнеат по социјална интеракција, па ќе се охрабрат и ќе излезат на најладното време да дојдат до своите пријатели, без оглед колку е тоа тешко. Ништо не може да ги оддалечи од луѓето што ги сакаат.

Рак (21 јуни – 22 јули): Претпочита облачни, студени денови

Меланхоличните и осетливи раковите чувствуваат силна врска со времето. Има моќно влијание врз нивните емоции и расположенија и повеќе би сакале воздухот да биде освежувачки ладен отколку да е врел. Во најстудените периоди од годината, Раковите можат да омекнат. Ова време им овозможува да бидат свежи, мирни и рефлексивни.

Лав (23.07 – 22.08.): Никогаш не им е ладно се додека имаат публика за забавување

Кога Лавовите се опкружени со луѓе кои го ценат нивното друштво, тие не забележуваат ништо друго. Тие живеат за внимание и пријателство, така што со вистинските луѓе околу нив, тие дури и нема да сфатат дека температурите надвор се под минус. Тие имаат тенденција да не бидат супер подготвени за ладно време, бидејќи не треба да бидат.

Девица (23.08. 22.09.): Ја знае моќта на слоевитоста

Девиците се ефикасни, практични и паметни и тие знаат дека кога е ладно, секогаш е паметно да се носат многу слоеви. Тие се обезбедуваат со топлина што е потребна за надвор, но сепак да ги исфрлат надворешните слоеви облека откако ќе зачекорат во загреани простории или ако времето се стопли. Користејќи го овој метод, временските услови никогаш не ги фаќаат неподготвени.

Вага (23.09. – 22 октомври): Секогаш носи дополнително палто

Вагите ја знаат важноста на дружењето, и бидејќи тие се несебични индивидуи, тие секогаш имаат и дополнително палто со себе. Тие претпочитаат кога работите во животот се фер и избалансирани, и што е фер кога Вагите на вагите им е топло и убаво додека некој нивни драг пријател смрзнува? Поголемиот дел од времето, Вагите носат дополнителното палто само заради ова. Па кога некому ќе му треба, тие се горди на нивната корисност.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември): Расте во студ

Додека сите други треперат и се жалат на студот, Скорпиите се возбудуваат кога ќе видат како топлото време поминува. За нив, тоа е симбол дека се приближува зимата, со сите свои свечености, прослави, празници и остриот ладен воздух. Тие не можат да разберат зошто сите други не сакаат да носат пријатна и мека дебела облека и да бидат удобно сместени дома. Како и да е, студот никогаш не им пречи.

Стрелец (22 ноември – 21 декември): Премногу се зафатени и во движење за да се забележат дека е ладно

Активните Стрелци се секогаш во движење. Тие обично преферираат да бидат на отворено отколку да останат внатре цела зима, и бидејќи тие никогаш не стојат мирно, студот не влијае на нив долго. Наместо да се облекуваат за студеното време, тие едноставно треба да носат облека што ќе им овозможи да останат активни, а студот едноставно ќе исчезне.

Јарец (22 декември – 19 јануари): Религиозно ја проверува временската прогноза на својот телефон

Снаодливите Јарци се облекуваат соодветно на времето секогаш кога ќе ја напуштат куќата, бидејќи скоро никогаш не се облекуваат без претходно да ги проверат своите временски апликации. Ако биде ладно, тие го знаат тоа пред време. Тие се подготвени за било какво време.

Водолија (20 јануари – 18 февруари): Одбиваат да го признаат студот

Водолиите имаат тенденција да бидат тврдоглави и малку непредвидливи, а во случај да се најдат неподготвени за студеното време, тие ќе одбијат да го признаат тоа. Дури и ако надвор е минус температурата, тие ќе се преправаат дека се во ред, и покрај треперењето. Тие се гордеат што можат да се справат со секоја ситуација, па затоа само ќе треба да се справат со студот.

Риби (19 февруари – 20 март): Цела зима ја поминува во кревет

Кога станува збор за студеното време, Рибите повеќе сакаат да го поминат целиот ден во кревет отколку да се соочат со светот одма. Не им се допаѓа многу студот и повеќе би сакале да одложат сè со тоа што ќе останат стоплени и во кревет колку што е можно подолго. Се разбира, тие на крајот ќе станат и ќе одат на училиште, работа или ако имаат некоја неодложна оврска, но штом се вратат дома, тие ќе бидат повторно под ќебе.

„Шпаркирај нов автомобил!“ – нова голема наградна игра во соработка со Mastercard

Како реагира секој хороскопски знак на студено време