, ,

МАЛТА – 08. Септември

Малта (08.09 – 11.09.2017): 3 ноќевања со појадок + авионски превоз + организација на патувањето од ТА New Ways of Travel

Програма на патувањето

08. Септември (Петок)                             СКОПЈЕ – МАЛТА                        Авион/ 4 дена/ 3 ноќевања

Состанок  на групата на аеродромот во Скопје во 04:30 часот. Авионот за Малта полетува во 06:10, слетува во 07:55 часот. Организиран трансфер од аеродромот до хотелот. Патувањето продолжува со запознавање на прекрасната Малта. Сместување во хотелот. Разглед на убавините на градот,слободно време за прошетка и слободни активности. Ноќевање.

09. Септември (Сабота)                                      МАЛТА

Појадок. Можност за факултативна посета на Valletta ,San Anton Gardens,Ta’Qali Crafts Village,Aviation Museum,Mosta Church,Mdina Gate,Roman Villa,Mgarr Church,Golden Bay,Bugibba Square,Splash & Fun Park,Marine Park,St. George’s Bay,Spinola Bay. Ноќевање.

10. Септември (Недела)                                   МАЛТА

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки. Во вечерните часови, можност да се почувствува атмосферата на кафулињата во Слиема. Ноќевање.

11. Септември(Понеделник)                         MАЛТА- СКОПЈЕ

Организиран трансфер до аеродромот. Авионот за Скопје полетува во 08:25 часот, пристигнување во Скопје во 10:10 часот на аеродромот Александар Велики.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:   350 евра   (21.700 денари)

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Авионски превоз на релација Скопје – Малта  – Скопје
 • Организиран трансфер од Аеродром до Хотелот во Малта и обратно
 • Сместување хотел со 3*на база 3 ноќевања со појадоk
 • Организација на аранжманот и придружник на патувањето
 • Локален водич

 ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Аеродромски такси 3 720 денари
 • Рачен багаж – 8 kg
 • Чекиран багаж – 23 kg
 • Панорамски факултативи
 • Туристичка такса 3 евра на ден (се плаќа во хотелот)
 • Влезници во локалитетите, карти за локален превоз
 • Патничко – здравствено осигурување 300 денари

НАПОМЕНИ: За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

 • Телефон 1: 02 3232234
 • Телефон 2: 070 339554
 • Факс: 02 3232236
 • Работно време:Пон – Пет од 09:00 до 18:00
  Саб од 09:00 до 15:00

Пакомак со продолжена дозвола за работа во следните 5 години

МАЛТА – 08. Септември